Screenshot 20231103 135526 DriveDrumband Hasselts Fanfare organiseert op vrijdag 10 november ook dit jaar de traditionele lampionoptocht. De optocht vertrekt om 19.00 uur bij de Ontmoetingskerk aan de Bagijnekamp.

De drumband hoopt dat zoveel mogelijk kinderen hun zullen volgen, compleet met verlichte lampion. De optocht trekt door de binnenstad van Hasselt en onderweg worden de kinderen getrakteerd op wat lekkers, beschikbaar gesteld door supermarkt Boni.

Het is een aloude traditie om de dag voorafgaand aan Sint Maarten na schooltijd met ‘de foekepot te lopen’. Foekepotten is van oorsprong een Germaans-Keltische traditie. De opzet daarvan was dat mensen in de Middeleeuwen (ca. 500 tot ca. 1500) elkaar bijstonden en keken of de schuren vol waren met voedsel om de winter door te komen. Zo niet, dan gaven ze elkaar wat ze nodig hadden.

Vereniging
Info
Overig